• Komunikat MEN

• W terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka w dalszym ciągu będzie się odbywać na odległość.

Egzaminy klasy VIII ustalono na dni: 16, 17, 18 czerwca 2020 r.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

• Lista dzieci zakwalifikowanych do Oddziałów Przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Ciechlinie na rok szkolny 2020/2021

• Oddział Przedszkolny I (roczniki 2014 i 2015)

Bator Kacper

Polewski Oliwier

Sowińska Oliwia

Wacyk Zofia

Oddział Przedszkolny II  (roczniki 2016 i 2017)

Boroń Agnieszka

Dąbrowski Krystian

Gaczkowska Inga

Jabłoński Karol

Jędruch Alan Oliwier

Kołacz Antoni

Kołacz Kornelia

Koper Stanisław

Kusiak Oliwia

Lesiak Marcel

Pater Krzysztof

Skarżyńska Maja

Szady Bartosz

Szaszka Lena

Machałowski Maciej

Majchrzak Adrian

Sowińska Zuzanna

Szymański Kamil

Dzieci niezakwalifikowanych nie było.

Przewodniczący komisji rekrutacyjnej - Wojciech Ziółko

Członkowie komisji rekrutacyjnej - Henryka Opałka i Wioleta Wacyk

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do Oddziałów Przedszkolnych przy PSP w Ciechlinie proszę o złożenie oświadczenia woli kontynuowania wychowania przedszkolnego  do dnia 04.05.2020 r. Oświadczenie najlepiej złożyć na adres mailowy szkoły: pspciechlin@poczta.onet.pl     (wystarczy je napisać w wordzie, bez skanowania i przesłać jako załącznik)

Podaję wzór

Potwierdzam wolę kontynuacji wychowania przedszkolnego mojego dziecka

……………………………………………………………………….., (Imię i nazwisko, data urodzenia)
            w oddziale przedszkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Ciechlinie, na rok szkolny 2020/2021.

......................................................................... (Imię i nazwisko rodzica, miejscowość i data)

• Mazowiecka Policja Apeluje!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

Drodzy uczniowie!
            Mazowiecka Policja apeluje:

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!