• Dzień Dziecka

          • Bądź dzieckiem jak najdłużej
            Jak dziecko baw się, śmiej
            I kochaj tak jak dziecko
            I serce dziecka zawsze miej!

            życzą wszystkim uczniom 

             Dyrektor Wojciech Ziółko i Grono Pedagogiczne PSP w Ciechlinie

          • Prace plastyczne uczniów PSP Ciechlin w okresie pandemii.

          • W okresie czasowego zawieszenia działalności stacjonarnej szkół, praca naszej placówki przeniosła się na inną płaszczyznę. Jednak nauczanie na odległość, to nie tylko ciągłe ślęczenie przed komputerem. W tym trudnym dla nas wszystkich okresie staramy się jak najczęściej "odciagać" dzieci od komputerów, dając im zadania wymagające inwencji twórczej, przebywania na "świeżym" powietrzu, angażowania i umacniania więzi rodzinnych. Taki cel ma cykl prac plastycznych zaplanowanych i realizowanych przez panią Małgorzatę Salamon oraz jej podopiecznych.

            Zapraszam do obejrzenia dzieł wykonanych przez uczniów klas IV - VI PSP w Ciechlinie. Prace podzielone są na grupy tematyczne i w taki sposób będą prezentowane w kolejnych artykułach. Pierwsza grupa to "Koronawirus - rysunek dla bohaterów", a kolejne: "Wiosna wokół nas", "Plastyka w kuchni" oraz "Dzień Matki".

          • Nowy Punkt Przedszkolny

          • 2020 rok to w Publicznej Szkole Podstawowej im. Generała Franciszka Kamińskiego czas bardzo dużych zmian. W lutym rozpoczął się remont trzech pomieszczeń na parterze budynku szkolnego. Celem było dostosowanie ich do wymogów stawianych przed punktami przedszkolnymi, które powinny znajdować się na parterze.  Inwestorem była Gmina Pniewy.

                        Ponad miesięczne zmagania zakończyły się sukcesem. 10 marca 2020 roku sale przeznaczone na Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Ciechlinie, zostały oficjalnie odebrane przez Komisję z Gminy Pniewy, której przewodniczył p. Ireneusz Szymczak - Wójt Gminy Pniewy wraz z pracownikami. W odbiorze uczestniczyli również: p. Piotr Pluta - główny wykonawca i p. Wojciech Ziółko - p.o. dyrektora PSP w Ciechlinie. Dziękujemy wszystkim za wkład jaki włożyli w doprowadzenie tej inwestycji do tak spektakularnego końca. Dziękujemy również bardzo dużej grupie rodziców, którzy nie szczędzili swoich sił i środków, aby przygotować wyremontowane, a także adaptowane pomieszczenia na przyjęcie dzieci. To był majstersztyk.

                        Obiekt posiada obecnie trzy wydzielone pomieszczenia: dużą salę zabaw, pomieszczenie dydaktyczne ze stolikami do nauki i indywidualnymi szafeczkami dla 26 dzieci, łazienkę oraz aneks gospodarczy. Z pomieszczeń przedszkolnych można bezpośrednio wyjść na teren szkolny i plac zabaw, dzięki ciągom komunikacyjnym wykonanym w ramach tej inwestycji na zewnątrz budynku.

                        Ze środków Rady Rodziców przy PSP w Ciechlinie dokupiono nową wykładzinę dywanową do sali zabaw, regał na zabawki i regał na książki oraz zestaw szafek indywidualnych dla dzieci.

                        Od września 2020 roku będzie to królestwo dzieci trzy i czteroletnich z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Ciechlinie.

                        Obecnie prowadzony jest remont pomieszczeń po Punkcie Przedszkolnym na piętrze budynku, sali nr 5 (nauczanie wczesnoszkolne) i korytarza. Relacja z tej inwestycji będzie po jej zakończeniu w następnym artykule.

          • Zarządzenie 3/2020 Dyrektora PSP w Ciechlinie w sprawie COVID-19

          • Ciechlin, 18.05.2020 r.

            Zarządzenie Nr 3/2020

            Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie

            z dnia 18 maja 2020 r.

            w sprawie wprowadzenia procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

             

             

            Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 1, 3, 6 i 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.) oraz w oparciu o przepisy

            • ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239 ze zm.);
            • ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.);
            • rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa
              i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6 poz. 69 ze zm.);
            • rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 410 ze zm.);
            • wytyczne dla przedszkoli i szkół wskazane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 maja 2020 r.

            zarządzam, co następuje:

            §1.

            1. Niniejszym wprowadzam:
            1. „Procedurę bezpieczeństwa na terenie placówki w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2”, stanowiącą załącznik nr 1 do zarządzenia;
            2. Oświadczenie rodziców stanowiące załącznik nr 2 do zarządzenia;
            3. Deklarację rodziców stanowiącą załącznik nr 3 do zarządzenia;
            4. Tabelę pomiaru temperatury dziecka stanowiącą załącznik nr 4 do zarządzenia.
            1. Procedura, o której mowa w ust. 1 pkt 1 obowiązuje wszystkich pracowników oraz rodziców, których dzieci będą korzystać z opieki lub zajęć w szkole.

             

            §2.

            Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

             

            Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 3/2020 z dnia 18 maja 2020 r.

             

            Procedura bezpieczeństwa

            w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

            w Publicznej Szkole Podstawowej

            im. Generała Franciszka Kamińskiego

            w Ciechlinie

            §1.

            Postanowienia ogólne

            1. Niniejsza procedura w okresie pandemii COVID-19 dotyczy wszystkich pracowników oraz rodziców i dzieci uczęszczających do szkoły oraz określa zasady bezpiecznego funkcjonowania pracowników, rodziców i dzieci uczęszczających do szkoły.
            2. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 w okresie ograniczonego funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie - obowiązuje specjalna procedura bezpieczeństwa.
            1. za zapewnienie bezpieczeństwa i higienicznych warunków pobytu w szkole, odpowiada dyrektor szkoły;
            2. w szkole stosuje się wytyczne Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej;
            3. szkoła pracuje w godzinach od 8.00 do 16.00, z zaznaczeniem, że czas ten może ulec zmianie za zgodą organu prowadzącego.
            4. liczba dzieci uczestniczących w danych zajęciach może wynosić maksymalnie 12 osób; za zgodą organu prowadzącego liczba osób może być zwiększona do 14.
            5. w pierwszej kolejności z zajęć mogą skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu i pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu
              i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19;
            1. Celem niniejszej procedury jest ustalenie zasad postępowania z dziećmi taki sposób aby:
            1. zdrowe dzieci nie były narażane na niebezpieczeństwo zakażenia się;
            2. ustalenia działań, które zminimalizują zagrożenie zakażeniem koronawirusem lub chorobą COVID-19;
            3. umożliwić rodzicom, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem w domu, podjęcie pracy zawodowej.
            1. Procedura określa działania, które zminimalizują możliwość zakażenia, ale mimo wszystkich podjętych środków bezpieczeństwa, nie pozwolą w 100% wyeliminować ryzyka związanego z zakażeniem.

            §2.

            Obowiązki organu prowadzącego

            Organ prowadzący przedszkole ma obowiązek:

            1. pomóc dyrektorowi w stworzeniu i zapewnieniu  dzieciom i pracownikom bezpiecznych warunków w  opiece nad dziećmi i realizowaniu skierowanych do niego wytycznych;
            2. zobligować dyrektora i inspektora BHP do przygotowania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa na terenie placówki;
            3. zapewnić środki higieniczne potrzebne do bieżącego funkcjonowania placówki;
            4. w miarę możliwości zapewnić dodatkowe pomieszczenia dla dzieci, a także  wyposażenie tych pomieszczeń;
            5. wesprzeć dyrektora w zakupie niezbędnych indywidualnych  środków ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki, maseczki, ewentualnie przyłbice, nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem;
            6. wesprzeć dyrektora placówki w organizacji żywienia, w tym, w wyborze bezpiecznych dostawców i zdrowych produktów żywieniowych;
            7. ustalić szybki sposób komunikacji z dyrektorem, np. do raportowania o liczbie dzieci lub w sytuacji podejrzenia zakażenia;
            8. zabezpieczyć możliwość szybkiego uzupełniania kadry pedagogicznej w przypadku nieobecności nauczycieli z powodu choroby lub kwarantanny.

                                                                                                 §3.

            Obowiązki dyrektora placówki

            1. Dyrektor dostosowuje regulaminy i procedury obowiązujące w placówce do wymogów zwiększonego reżimu sanitarnego.
            2. Dyrektor placówki współpracuje z organem prowadzącym w zakresie realizowania wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
            3. Organizuje pracę pracowników szkoły na okres wzmożonego reżimu sanitarnego
              w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19.
            4. Planuje organizację pracy szkoły na podstawie analizy zebranych zdalnie informacji od rodziców, o liczbie dzieci, które będą uczęszczały do szkoły i zadeklarowanych godzinach pobytu.
            5. Zapewnia pomieszczenie do izolacji w razie pojawienia się podejrzenia zachorowania dziecka lub pracownika.
            6. Wyposaża pomieszczenie do izolacji w zestaw ochronny, w skład, którego wchodzi:
              1 przyłbica, 1 fartuch ochronny, 2 maski medyczne, co najmniej 10 par rękawiczek jednorazowych.
            7. Zapewnia środki ochrony osobistej dla pracowników (rękawiczki jednorazowe, przyłbice lub maseczki, fartuchy oraz środki higieniczne do dezynfekcji rąk i powierzchni.
            8. Udostępnia pracownikom i zapoznaje ich z kartami charakterystyki stosowanych
              w szkole środków dezynfekcyjnych do rąk i powierzchni.
            9. Dopilnuje, aby w przy wejściu do szkoły umieszczono dozownik z płynem  do dezynfekcji rąk.
            10. W pomieszczeniach higieniczno- sanitarnych zapewnia dostęp do mydła.

            §4.

            Obowiązki pracowników

            1. Każdy pracownik ma obowiązek zapoznania się z niniejszą procedurą oraz jest zobowiązany do jej stosowania.
            2. Każdy pracownik szkoły zobowiązany jest do samoobserwacji, a w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem, COVID-19 lub innej choroby zakaźnej z objawami grypopodobnymi (duszności, kaszel, gorączka) pozostaje w domu i zawiadamia o tym fakcie dyrektora oraz korzysta z porady lekarza i stosuje się do jego zaleceń.
            3. Do szkoły pracownicy, wchodzą i wychodzą tylko przez wejście boczne.
            4. Pracownicy bezwzględnie przy każdym wejściu do placówki i w trakcie pracy często odkażają ręce płynem do dezynfekcji rąk.
            5. Pracownicy nie przemieszczają się zbędnie po placówce.
            6. Nauczyciele pracują zdalnie realizując kształcenie na odległość za wyjątkiem:

            a) świadczenia opieki nad dziećmi z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3, które zostały przyprowadzone przez rodziców nie mających możliwości pogodzenia pracy z opieką
            w domu;

            b) prowadzących od 18 maja br. zajęcia rewalidacyjne dla uczniów zgłoszonych przez rodziców wg ustalonego harmonogramu;

            c) prowadzących od 25 maja br. konsultacje dla uczniów klas ósmych zgodnie z ustalonym harmonogramem;

                  d) prowadzących od 1 czerwca br. konsultacje dla uczniów klas 4-7 zgodnie z        ustalonym harmonogramem.

            1. Do obowiązków nauczyciela opiekującego się dziećmi w oddziale przedszkolnym i klasach 1-3 należy w szczególności:
                1. wyjaśnianie dzieciom, jakie zasady obowiązują w instytucji i dlaczego zostały wprowadzone;
                2. instruowanie i demonstrowanie techniki właściwego mycia rąk;
                3. zwracania uwagi, aby dzieci często i regularnie myły ręce, szczególnie przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z pobytu na placu zabaw;
                4. organizowanie wyjścia poszczególnych grup na teren placu zabaw, tak aby grupy nie mieszały się ze sobą;
                5. unikanie organizowania większych skupisk dzieci w jednym pomieszczeniu lub przy jednej zabawce na placu zabaw;
                6. kontaktowanie się z rodzicami telefonicznie lub za pośrednictwem e-dziennika;
                7. włączanie się po zakończeniu zajęć opiekuńczych lub przed ich rozpoczęciem
                  w kształcenie na odległość;
                8. pozostawanie w godzinach pracy placówki do dyspozycji dyrektora.
            2. Pracownicy obsługi pracują wg ustalonego przez dyrektora harmonogramu i do ich obowiązków należy w szczególności:
              1. usuwanie z sal przedmiotów i sprzętów, których nie można skutecznie dezynfekować, jak np. pluszowe zabawki, dywany;
              2. wietrzenie sal, w których organizowane są zajęcia, co najmniej raz na godzinę;
              3. bieżąca dezynfekcja toalet po każdym użyciu;
              4. wykonywanie codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych;
              5. dezynfekowanie powierzchni dotykowych tj. poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty i powierzchnie płaskie, w tym blaty stolików, oparcia i siedziska krzeseł;
              6. dokonywanie pomiaru temperatury dzieciom przy wejściu i wyjściu ze szkoły;
              7. odbieranie dziecka z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 od rodzica i pomaganie mu podczas przebierania się w szatni i odprowadzanie go do sali pod opiekę nauczyciela
                i analogicznie podczas odbierania dziecka ze szkoły;
              8. odizolowanie dziecka z oddziału przedszkolnego lub klas 1-3 do właściwego pomieszczenia w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub choroby
                COVID-19.
              9. stosowanie środków higieny osobistej w postaci fartuchów oraz rękawiczek;
              10. szczególnie staranna dezynfekcja stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców;
              11. gruntowne dezynfekowanie powierzchni, sprzętów i pomieszczeń zaplecza kuchennego i stolowki po zakończonej pracy;

            §5.

            Obowiązki rodziców

            Do obowiązków rodziców należy w szczególności:

            1. zapoznanie się z niniejszą procedurą przed decyzją o przyprowadzeniu dziecka do oddziału;
            2. przekazywanie telefonicznie lub poprzez e-dziennik informacji o stanie zdrowia dziecka, które są istotne przed przyprowadzeniem dziecka do oddziału;
            3. nieprzyprowadzanie dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub
              w izolacji;
            4. zapewniają dziecku, które ukończyło 4 lata indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i ze szkoły;
            5. przyprowadzają do przedszkola tylko zdrowe dziecko – bez jakichkolwiek objawów chorobowych;
            6. zmierzenie dziecku i sobie temperatury przed przyprowadzeniem dziecka do szkoły,
              a jeśli temperatura ciała wynosi powyżej 37 ºC, pozostanie w domu.
            7. regularnie przypominanie dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu dotykania oczu, nosa
              i ust.
            8. nie pozwalają dzieciom z oddziałów przedszkolnych i klas 1-2 na przynoszenie do szkoły zabawek, kocyków, przytulanek, itp;
            9. zwracanie uwagi na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania;
            10. informowanie o zmianie numeru telefonu kontaktowego;
            11. niezwłoczne odbieranie telefonów ze szkoły i natychmiastowe przybycie do szkoły jeżeli zaistnieje taka konieczność.

            §6.

            Praca szkoły w podwyższonym reżimie sanitarnym

            1. Na czas podwyższonego reżimu sanitarnego drzwi wejściowe do szkoły są zamknięte
              w godz. 8.00 – 16.00.
            2. Liczba osób w jednej sali zostaje obliczona na podstawie zaleceń GIS, gdzie minimalna powierzchnia na jedną osobę wynosi 4 m
            3. Rodzic jest zobowiązany zadeklarować przyprowadzenie dziecka do szkoły wychowawcy co najmniej na dzień wcześniej do godziny 1000.
            4. W przypadku, gdy w grupie zostanie zadeklarowana większa liczba dzieci na dany dzień, wychowawca informuje rodzica o braku miejsc.
            5. Wychowawca każdego dnia do 12.00 informuje dyrektora o ilości zgłoszonych dzieci.
            6. W przypadku zgromadzenia się kilkorga dzieci – rodzic czeka z dzieckiem przed budynkiem szkoły z zachowaniem zasad określonych przez MZ i GIS w odstępach co najmniej 2 m oraz w maseczce lub innej formie zakrywania ust i nosa. Dziecko, które ukończyło 4 lata również ma założoną maseczkę.
            7. Na teren budynku szkoły wpuszczane jest tylko dziecko (rodzic lub osoba upoważniona pozostaje w wydzielonej przy wejściu do szkoły i oddziału przedszkolnego strefie).
            8. Rodzic lub osoba upoważniona odprowadza dziecko do drzwi wejściowych do oddziału przedszkolnego nie później niż do godz. 810.
            9. Dziecko odbierane jest przez pracownika szkoły (między pracownikiem a rodzicem musi być zachowana odległość co najmniej 2 metrów z zastosowaniem środków ochronnych (maseczka, rękawiczki jednorazowe).
            10. Po przejęciu dziecka pracownik mierzy mu temperaturę. W przypadku uczniów klas 4-8 korzystających z zajęć rewalidacyjnych lub konsultacji uczeń ma obowiązek zdezynfekować dłonie w wydzielonej strefie i podlega mierzeniu temperatury przez nauczyciela, z którym ma zajęcia.
            11. Rodzic lub osoba upoważniona czeka na wynik pomiaru temperatury dziecka. Jeśli temperatura dziecka jest wyższa niż 37 ºC zabiera je ze sobą do domu.
            12. Pracownik prowadzi dziecko do łazienki, aby umyło ręce, a następnie odprowadza je do szatni.
            13. Rodzic odbierający dziecko oczekuje w wydzielonej strefie a pracownik szkoły informuje wychowawcę o przybyciu rodzica. Wychowawca organizuje odprowadzenie dziecka do szatni.
            14. Przed odbiorem dziecka ze szkoły pracownik dokonuje pomiaru temperatury dziecka
              i przekazuje dziecko rodzicowi. Uczniowie klas 4-8 opuszczają szkołę samodzielnie po dokonaniu dezynfekcji dłoni.
            15. Szkoła nie organizuje wyjść poza jej teren.
            16. W przypadku gdy pogoda na to pozwoli, dzieci będą korzystały z placu zabaw.
            17. Na placu zabaw może przebywać jedna grupa dzieci przedszkolnych.
            18. Urządzenia znajdujące się na terenie placu zabaw są dezynfekowane po każdej grupie dzieci.

            §7.

            Higiena i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni oraz innych przedmiotów

            1. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robiły to dzieci, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie z placu zabaw
              i po skorzystaniu z toalety.
            2. Pracownicy obsługi wykonują swoje codzienne prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych tj.: poręcze, klamki, powierzchnie płaskie, w tym blaty stolików, oparcia krzesełek i siedziska, włączniki.
            3. Przeprowadzając dezynfekcję należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji oraz ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów, tak aby dzieci nie były narażone na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
            4. Personel opiekujący się dziećmi i pozostali pracownicy obsługi powinni być zaopatrzeni
              w indywidualne środki ochrony osobistej — jednorazowe rękawiczki, maseczki na usta
              i nos, a także fartuchy z długim rękawem do użycia go w razie konieczności
              np. przeprowadzania zabiegów higienicznych u dziecka.
            5. Wszystkie zabawki dopuszczone do użytku dzieci należy czyścić w dwóch etapach:
            1. w etapie pierwszym każdą zabawkę należy dokładnie wyczyścić, powierzchnię zabawki przemyć ciepłą wodą z dodatkiem mydła i zwracaniem uwagi na trudno dostępne miejsca;
            2. w etapie drugim zabawki dezynfekuje się zarejestrowanym środkiem nietoksycznym dla dzieci

            – co najmniej raz dziennie.

            1. Plastelinę, ciastolinę, itp. wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta a inne przedmioty używane przez dzieci (kredki, nożyczki, itp.) spryskać co najmniej raz dziennie płynem do dezynfekcji.

            §8.

            Zasady postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia

            1. W przypadku gdy u dziecka, stwierdzono w trakcie pobytu w szkole objawy charakteryzujące się dusznością, kaszlem, gorączką:
              1. pracownik obsługi bezzwłocznie zabezpiecza się w przyłbicę lub i dodatkowo
                w maseczkę oraz rękawiczki i odizolowuje dziecko do innego pomieszczenia wskazanego przez dyrektora pozostając z dzieckiem i starając się utrzymać minimum
                2 m odległości.
              2. nauczyciel telefonicznie zawiadamia dyrektora o zaistniałej sytuacji oraz rodziców;
              3. dyrektor lub inna osoba zawiadamia stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie złego stanu dziecka dzwoni na 999 lub 112 i stosuje się do instrukcji tych służb;
            2. Pracownik, u którego stwierdzono w trakcie pobytu w szkole objawy charakteryzujące się dusznością, kaszlem, gorączką:
            1. zgłasza fakt dyrektorowi, bezpośredniemu przełożonemu lub innemu pracownikowi szkoły;
            2. bezzwłocznie udaje się do wyznaczonego pomieszczenia wskazanego przez dyrektora lub pozostaje na miejscu zachowując podstawowe środki bezpieczeństwa;
            3. dyrektor lub osoba przez niego wyznaczona decyduje o dalszym postępowaniu, w tym o zawiadomieniu stacji sanitarno-epidemiologicznej lub dzwoni na 999 lub 112
              i stosuje się do instrukcji tych służb.
            1. Dyrektor sporządza listę osób, które miały styczność z podejrzaną o zakażenie osobą
              i zobowiązuje pracowników do stosowania się do zaleceń Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej oraz służb medycznych.
            2. Dyrektor podejmuje działania, które doprowadzą do zorganizowania pracy w sposób zapewniający bezpieczeństwo, w tym konkretnym przypadku polegające na:
            1. dezynfekcji stanowiska pracy lub miejsca przebywania osoby podejrzanej o zakażenie;
            2. wydaniu polecenia pracy zdalnej tym pracownikom, którzy mogą wykonywać pracę
              w takiej formie do czasu wydania decyzji w sprawie kwarantanny przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną;
            3. wydaniu polecenia pracownikom wykorzystania zaległego urlopu.

            §9.

            Zasady bezpiecznego wydawania posiłków

            1. Wszystkie posiłki (kanapki i owoce) dla dzieci przebywających w placówce, są przygotowywane przez rodzica indywidualnie. Te same wytyczne dotyczą napojów spożywanych przez dzieci.
            2. Posiłki spożywane w szkole muszą być w pomieszczeniu, które podlega dezynfekcji po każdej zmianie grupy. Woźna dezynfekuje blaty stolików i krzesła, a także talerze i sztućce, które są wstawiane do zmywarki i wyparzarki.

             

            §10.

            Postanowienia końcowe

            1. Niniejsze procedury obowiązują do odwołania.
            2. Wszelkie zmiany w niniejszej procedurze mogą być wprowadzone w trybie w jakim zostały wprowadzone.

             

             

             

                                                                                   Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 3/2020 z dnia 18 maja 2020 r.

             

            OŚWIADCZENIE

             

            Oświadczam, że moja/mój córka/syn:  

            …………………………………………………………………………………………………………………………

             

            1. Nie miała/Nie miał kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem lub chorą na  COVID-19 oraz nikt z członków najbliższej rodziny, otoczenia nie przebywa na kwarantannie, nie przejawia widocznych oznak choroby.
            2. Stan zdrowia dziecka jest dobry i nie przejawia żadnych oznak chorobowych np.: podwyższona temperatura, katar, alergia, kaszel, biegunka, duszności, wysypka, bóle mięśni, ból gardła, utrata smaku czy węchu i inne nietypowe objawy.
            3. Dziecko nie jest/jest uczulone na wszelkie środki dezynfekujące.

            Jednocześnie oświadczam, że:

            1. Jestem świadoma/świadomy pełnej odpowiedzialności za dobrowolne posłanie dziecka do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Generała Franciszka Kamińskiego w aktualnej sytuacji epidemiologicznej.
            2. W sytuacji zarażenia się mojego dziecka na terenie szkoły nie będę wnosiła/wnosił skarg, zażaleń, pretensji do dyrektora oraz organu prowadzącego będąc całkowicie świadoma/świadomy zagrożenia epidemiologicznego płynącego z obecnej sytuacji w kraju.
            3. Zostałam/Zostałem poinformowana/poinformowany o ryzyku, na jakie jest narażone zdrowie mojego dziecka i naszych rodzin tj.:                                                                                                                           a) mimo wprowadzonych w przedszkolu obostrzeń sanitarnych i wdrożonych wszelkich środków ochronnych zdaję sobie sprawę, że na terenie placówki może dojść do zakażenia COVID-19;                   b) w sytuacji wystąpienia zakażenia lub jego podejrzenia u dziecka, jego rodziców lub personelu przedszkole/szkoła zostaje zamknięte do odwołania, a wszyscy przebywający w danej chwili na terenie przedszkola/szkoły oraz ich rodziny i najbliższe otoczenie przechodzą 14 dniową kwarantannę;                c) w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów u dziecka lub osoby z kadry pracowniczej, osoba ta zostanie natychmiast umieszczona w przygotowanym wcześniej izolatorium wyposażonym w niezbędne środki ochrony osobistej i niezwłocznie zostanę o tym powiadomiona/powiadomiony oraz powiadomione zostaną stosowne służby i organy;                                                                                                                d) zostałam/zostałem poinformowana/poinformowany o możliwości pozostania z dzieckiem w domu i możliwości pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dziecko do dnia 14 czerwca br.

             

            ………………………………………………………………………………..…………….

                                                                                                 (czytelny podpis matki/ojca)

             

             

                                                                                       Załącznik nr 3 do Zarządzenia nr 3/2020 z dnia 18 maja 2020 r.

             

            Ciechlin, dn. …………………………

            ………………………………………………………………………………….……………………

            …………………………………………………………………………..……………………………

            …………………………………………………………………………..……………………………

                        (Nazwisko i imię oraz adres zamieszkania rodziców)

             

            DEKLARACJA RODZICA

            Ja niżej podpisana/podpisany oświadczam, że:

            Zapoznałam/łem się z treścią „Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie

             

            Zobowiązuję się do przestrzegania obowiązującej procedury bezpieczeństwa i zasad związanych z reżimem sanitarnym a przede wszystkim: przyprowadzania do przedszkola tylko i wyłącznie zdrowego dziecka, (bez kataru, kaszlu, podwyższonej temperatury ciała) oraz natychmiastowego odebrania dziecka z placówki (max. 30 min) w razie wystąpienia jakichkolwiek oznak chorobowych w czasie pobytu
            w placówce.

             

             

            Przyjmuję do wiadomości i akceptuję, iż w chwili widocznych oznak choroby
            u mojego dziecka, dziecko nie zostanie w danym dniu przyjęte do placówki i będzie mogło do niej wrócić po ustaniu wszelkich objawów chorobowych.

             

             

            Wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała termometrem bezdotykowym przy wejściu dziecka do szkoły oraz w razie zaobserwowania u dziecka niepokojących objawów zdrowotnych w trakcie pobytu w szkole.

            Zobowiązuję się do poinformowania szkoły o wszelkich zmianach w sytuacji zdrowotnej odnośnie koronawirusa SARS-CoV-2 lub choroby COVID-19 w moim najbliższym otoczeniu.

             

            ………………………………………………………………………………..…………….

                                                                                                   (czytelny podpis matki/ojca)

          • Pismo Wójta Gminy Pniewy

          • Szanowni Państwo,

            na podstawie przeprowadzonych przez dyrektorów gminnych placówek oświatowych konsultacji z rodzicami uczniów określono stopień zainteresowania powrotem do edukacji przedszkolnej i żłobkowej na zasadach sprzed epidemii Covid-19.

            Liczba rodziców, którzy zadeklarowali chęć powierzenia dziecka pod opiekę placówek aktualnie jest znikoma, jednak z upływem czasu prawdopodobnie będzie wzrastać. W tym stanie rzeczy Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak polecił dyrektorom pozostanie w gotowości do podjęcia opieki nad dziećmi od dnia 7 maja 2020 roku. Rodzice zainteresowani wznowieniem edukacji przedszkolnej i żłobkowej przed przyprowadzeniem dziecka do placówki proszeni są o kontakt telefoniczny z jej dyrektorem. W przypadku powstania potrzeby podjęcia pracy w zwykłym trybie, dołożymy wszelkich starań by stworzyć dzieciom bezpieczne warunki pobytu w naszych placówkach.

            Numery telefonów do wszystkich szkół i żłobka dostępne są na stronach internetowych placówek.

            Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak uznaje za zasadne stopniowe łagodzenie ograniczeń wprowadzonych w związku z wprowadzonym stanem epidemii Covid-19, w celu pobudzenia gospodarki i poprawy warunków życia mieszkańców, mimo to, jeśli nie ma konieczności powierzania dzieci pod opiekę placówek oświatowych prosimy by pozostawić je nadal w domach.

            Pismo informacyjne zamieszczam po uzgodnieniu z Urzędem Gminy w Pniewach - Wojciech Ziółko

          • 229 Rocznica Konstytucji 3 Maja

          • Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

            Oryginał rękopiśmienny Konstytucji 3 maja początkowo był przechowywany w Wilanowie w zbiorach Archiwum Publicznego Potockich zgromadzonych przez Stanisława Kostkę Potockiego, uczestnika obrad Sejmu Czteroletniego. W latach 70. XIX wieku na mocy umów rodzinnych archiwum zostało przekazane do podkrakowskich Krzeszowic, a po 1945 roku powróciło do Warszawy i znalazło się w Archiwum Głównym Akt Dawnych.

          • Dzień Flagi

          • 2 maja, na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej z 20 lutego 2004 r., obchodzimy Dzień Flagi RP. Z okazji święta polskiej flagi państwowej na budynku Sejmu 2 maja od godz. 20.00 do północy wyświetlone zostaną barwy narodowe. Okolicznościowa iluminacja ozdobi gmach przy Wiejskiej także wieczorem 3 maja.

            Polska flaga jest złożona z dwóch poziomych pasów: białego i czerwonego. Jej kolorystyka oparta jest o barwy godła polskiego – białego orła w czerwonym polu. W czasie m.in. drugiej wojny światowej kolory te były symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa, budziły nadzieję na wolność. Polskie barwy narodowe po raz pierwszy zostały uregulowane w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r., ale historia flagi sięga aż dynastii Piastów.

            Zgodnie z Konstytucją barwy narodowe podlegają ochronie prawnej. Fladze państwowej należny jest szacunek – powinna być zawsze zadbana, a najbardziej godnym sposobem jej eksponowania jest umieszczenie na drzewcu lub maszcie. Na terenie kraju polska flaga ma pierwszeństwo przed każdą inną.

            Wraz z Dniem Flagi 2 maja w Polsce jest obchodzony Dzień Polonii i Polaków poza granicami kraju, ustanowiony przez Sejm 20 marca 2002 r. w uznaniu wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach.

      • Kontakty

        • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie, Ciechlin 39
        • 48 669 00 22
        • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie; Ciechlin 39; 05-652 Pniewy Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych