• DZIEŃ MATKI 26 maja

• "Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność,

nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza,

odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."

J.I. Kraszewski

Najważniejsza osoba w życiu każdego z nas - mamusia, mamunia, matuchna, mateńka, matula, mateczka,mamuśka, matuś, mamuś, matka, matusia, mamcia, maminek, rodzicielka.

Wszytskim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, pogody ducha oraz cudownych chwil pełnych uśmiechu. Niech miłość, którą obdarzacie bliskich wraca zawsze do Was z podwojoną siłą.

Poniżej kartki z życzeniami od dzieci.

• Wiosenne porządki

• Korzystając z kilku spokojniejszych dni w kwietniu tego roku - rozpoczęliśmy gruntowne sprzątanie po zimie. Panie: Agnieszka Kwapisz, Teresa Izdebska i pan Mirosław Salamon, dokładnie wysprzątali teren dookoła szkoły. Zaczęli powoli robić porządki w "starym domu nauczyciela", przygotowując do utylizacji niezliczoną ilość tzw. "przydasiów". Dzięki wydatnej pomocy pana Sebastiana Skarzyńskiego został usunięty stary żywopłot  szpecący wejście do szkoły. Po zakończonej inwestycji rozbudowy szkoły teren zostanie zagospodarowany zgodnie z sugestiami wysuwanymi przez wszystkich członków społeczności szkolnej. Panu Sebastianowi dziękujemy również za kolejne poprawianie wjazdu na teren szkolny, który ze względu na brak utwardzonej nawierzchni, ciągle się zapada.

• Budujemy integracyjny plac zabaw

• Plac zabaw przy PSP w Ciechlinie był dotąd zwykłym placem, na którym zamontowane były normalne urządzenia dla pełnosprawnych dzieci. Od tego roku ma się to zmienić. Zaczynamy go zmieniać tak, aby był zgodny z ideą Inclusive Play, która promuje urządzenia zabawowe dostępne dla dzieci niepełnosprawnych zarówno ruchowo, jak i intelektualnie. Ich konstrukcja

ma ułatwiać i umożliwiać bezpieczne korzystanie oraz zabawę na urządzeniu razem z dziećmi, które nie mają ograniczeń.

Dzięki funduszom zebranym przez Rodziców na Wieczorze Integracyjnym OP1 i OP2 oraz dotacji na pokrycie wydatków związanych z organizacją kształcenia specjalnego i zajęć rewalidacyjnych zakupiliśmy pierwsze urządzenia spełniające ww. kryteria.

- Huśtawka "bocianie gniazdo"

- Karuzela tarczowa z siedziskami

- Tampan dwuosobowy

- Przystosowaliśmy dwie stare huśtawki do nowych wymagań - wymiana siedzisk na bezpieczne

Warto pamiętać, że odpowiedni dobór urządzeń będzie stymulował poprawny rozwój nie tylko dzieci typowo się rozwijających czy niepełnosprawnych ruchowo, ale także tych z upośledzeniami neurologicznymi, intelektualnymi jak również różnego rodzaju dysfunkcjami i wszystkich innych osób z otoczenia dzieci. Mając to na uwadze, planujemy w przyszłości kolejne zakupy i modernizację całego placu.

• Konkurs plastyczny KRUS - 2021

• 30 marca 2021r. został rozstrzygnięty na gminnym szczeblu XI Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY – OD 30 LAT Z KRUS WYPADKOM ZAPOBIEGAMY”. Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 0-3 i klasy 4-8. Zgłoszonych zostało 33 prac plastycznych, z czego 23 prace z PSP w Ciechlinie.

Na szczeblu gminnym laureatami zostali:

w kategorii klasy 0-3:

I miejsce – Marcel Kowalski, klasa 1 PSP Ciechlin

II miejsce – Amelia Kowalska, klasa 0 PSP Ciechlin

III miejsce – Zofia Wacyk, klasa 0 PSP Ciechlin

wyróżnienie – Artur Kowalski, klasa 3 PSP Jeziora

w kategorii klasy 4-8:

I miejsce – Agnieszka Wacyk, klasa 6 PSP Ciechlin

II miejsce – Weronika Chądzyńska, klasa 5 PSP Ciechlin

III miejsce – Franciszek Szparaga, klasa 7 PSP Ciechlin

wyróżnienie – Blanka Grzeszczyk, klasa 6 PSP Ciechlin

Opiekunami uczniów z PSP w Ciechlinie były panie: Henryka Opałka, Teresa Wojtczak, Monika Łętowska i Małgorzata Salamon.

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.