• Narodowe Święto Niepodległości

• 10 listopada 2021 roku w PSP w Ciechlinie wyczuwalne było delikatne napięcie, a zarazem ciekawość, co się dzisiaj wydarzy. Wszyscy chodzą po korytarzach uśmiechnięci, przystrojeni w różnej wielkości kotyliony w biało-czerwonych barwach. W klasach również dominują barwy narodowe. Co chwilę na korytarzach pojawiają się nowe gazetki z pracami uczniów, przypominającymi o zbliżającym się Narodowym Święcie Niepodległości. Uważny obserwator usłyszy dobiegające z różnych stron melodie wojskowe i patriotyczne.

O godzinie 1111 rozpoczęła się na sali gimnastycznej niezwykła lekcja historii. Uczniowie klasy VIII i Lena Krzemińska z klasy VI przedstawili w bardzo widowiskowy sposób 123 lata walki Polaków o odzyskanie niepodległości. Temat: "Żeby Polska była Polską". Lekcję zakończyło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez wszystkich członków społeczności szkolnej. Zajęcia przygotował i przeprowadził pan Marcin Koch z pomocą pana Mirosława Salamona.

• Fotograf w szkole

• 8 listopada 2021 roku sala gimnastyczna w naszej szkole zamieniła się w potężne studio fotograficzne. Zaprzyjaźniony z nami zakład fotograficzny p. Andrzeja Górczyńskiego przeniósł się na jeden dzień do Ciechlina. Uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć pracę fotografa w terenie, w różnych sytuacjach i konfiguracjach. Dla większości z nich ( szczególnie tych najmłodszych) wielkim zaskoczeniem było, jak wiele czynności trzeba wykonać, aby powstało jedno zdjęcie. To była wspaniała lekcja na żywo o zawodzie fotografa.

• Jemy zdrowo i kolorowo, bo warzywa i owoce mają magiczne moce!

• Nic nie smakuje lepiej, niż potrawa przygotowana własnoręcznie. Dziś na lekcji uczniowie klasy I poznali swoje kulinarne zdolności, przygotowując własnoręcznie sałatkę wielowarzywną. Z zachowaniem warunków sanitarno – epidemiologicznych każdy uczeń skrobał, obierał, ciął, mieszał i doprawiał przyniesione do szkoły warzywa i owoce. Na koniec nastąpiła degustacja sporządzonych dzieł. Sądząc po minach jedzących i szybko znikających smakowitych kęskach z talerzyków, ich twórcza praca przyniosła spodziewane efekty.