• X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS

          • Już po raz dziesiąty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz.

                        Honorowy patronat nad Konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorem Konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy. Ponadto do współpracy przy organizacji Konkursu zaproszono: dyrekcje szkół podstawowych, jednostki samorządu terytorialnego i lokalne media.

                        Celem Konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym wśród najmłodszych mieszkańców wsi, a także popularyzowanie pożądanych zachowań w stosunku do zwierząt przebywających w gospodarstwie.

                        Rozstrzygnięcie konkursu gminnego nastąpiło w 4 marca 2020 roku w budynku Urzędu Gminy Pniewy. Komisja wyłoniła zwycięzców, wśród których znalazła się duża grupa uczniów z PSP w Ciechlinie:

                        W kategorii I (klasy 0 - 3):

            I miejsce - Angelika Chądzyńska - klasa I - PSP Ciechlin

            II miejsce - Kacper Wojtczak - klasa II - PSP Ciechlin

            III miejsce - Martyna Dziubińska - klasa I - PSP Karolew

                        W kategorii II (klasy IV - VIII):

            I miejsce - Franciszek Szparaga - klasa VI - PSP Ciechlin

            II miejsce - Wiktoria Stelmasińska - klasa VII - PSP Jeziora

            III miejsce - Weronika Chądzyńska - klasa IV - PSP Ciechlin

            wyróżnieni:

            Blanka Grzeszczyk - klasa V - PSP Ciechlin

            Julia Zaranek - klasa IV - PSP Karolew

            Magdalena Ciesielska - klasa VII - PSP Karolew

                       

                        Nauczycielkami nagrodzonych dziewcząt z PSP w Ciechlinie są: Małgorzata Salamon, Teresa Wojtczak i Monika Łętowska. Gratulujemy wszystkim i życzymy kolejnych sukcesów w dalszej edycji konkursu.

          • Siatkówka dziewcząt - półfinały powiatowe

          • 2 marca 2020 roku w Hali Sportowej Spartakus w Grójcu odbyły się półfinały powiatowe dziewcząt i chłopców starszych (rocznik 2005 i 2006). W tym roku do rywalizacji w naszej grupie (Grójec, Belsk Duży, Pniewy i Goszczyn) przystąpiły dwie drużyny. PSP nr 2 Grójec - reprezentująca miasto i gminę Grójec oraz PSP Ciechlin - reprezentująca gminę Pniewy.

                        Po zaciętym pojedynku lepsze okazały się dziewczęta z PSP Ciechlin wygrywając 2 : 0 (25 - 20 i 25 - 19) i awansując do finałów powiatowych.

                        Zawodniczki z Ciechlina wystąpiły w składzie:

            Gabriela Wójcik, Joanna Skarzyńska, Natalia Krasowska, Julia Grzeszczyk, Weronika Jankowska, Adrianna Wójcik i Karolina Wierzbicka.

                        Zespół przygotował pan Wojciech Ziółko.

          • Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • W dniu 27 lutego 2020 r. o godz. 1000 w budynku OSP Kruszew odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowane przez jednostkę z Kruszewa we współpracy z OSP Konie

                        Ogółem do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych przystąpiło 24 uczniów szkół podstawowych z PSP Ciechlin, PSP Karolew, PSP Kruszew oraz PSP Jeziora.

                        Test składał się z 15 pytań dotyczących m.in. tradycji i historii straży pożarnych, przepisów z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, organizacji i zadań OSP, przyczyn powstawania i rozpowszechniania się pożarów, organizowania i przeprowadzania akcji ratowniczych, zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków, lasów, substancji niebezpiecznych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

                        Po dokonaniu oceny prac pisemnych (po dogrywkach) zakwalifikowano do finału powiatowego niżej wymienionych uczestników:

            Liliana Wojtczak - PSP Ciechlin

            Aleksandra Michalak - PSP Kruszew

                        Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne upominki w postaci gier logicznych.

                        Życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się już 11 marca w KP PSP w Grójcu.

                        PSP w Ciechlinie reprezentowali: Aleksandra Krasowska, Liliana Wojtczak i Karolina Śmigowska - uczennice klasy VI oraz Kacper Kołacz, Sylwester Jabłoński i Adrianna Wójcik - klasa VII. Sylwester Jabłoński zajął III miejsce w swojej kategorii.

          • Rekomendacje MEN dotyczące koronawirusa

          • Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej ukazały się Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

            Na ich podstawie przekazuję do wiadomości uczniów, rodziców i nauczycieli następujące informacje i sposoby postępowania:

            • przestrzegamy podstawowych zasad higieny, w tym np. częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochronę ust podczas kaszlu i kichania;
            • na tablicy informacyjnej umieszczona zostaje instrukcja dotycząca mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej;
            • nie posyłamy przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
            • zwracamy uwagę, aby do szkoły lub przedszkola nie przychodzili chorzy nauczyciele, inni pracownicy oraz rodzice;
            • informujemy, że jeśli uczeń lub rodzic nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
            • nie organizujemy wycieczek do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;
            • rodzic, którego dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, musi bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
            • rodzic dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły ma prawo do zasiłku opiekuńczego (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
            • sprawdzamy na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
            • kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu ul. Mogielnicka 67, 05-600 Grójec. czynne w dni robocze w godz. 7:30 - 15:00; telefon: 486642258, 486643504

            W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

          • Ogłoszenie o naborze do Oddziałów Przedszkolnych

          • Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie ogłasza nabór dzieci do Oddziału Przedszkolnego I (dzieci młodsze 3 i 4-letnie) i Oddziału Przedszkolnego II (dzieci starsze 5 i 6-letnie).
            Zapraszamy dzieci z roczników: 2017, 2016, 2015 i 2014
            Nabór będzie prowadzony od 2 marca 2020 do 24 marca 2020.
            Wszystkie potrzebne dokumenty dostępne u wychowawców lub dyrekcji szkoły.

          • Bal Karnawałowy

          • 25 stycznia w OSP WILCZORUDA odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców, z którego dochód został przeznaczony na potrzeby szkoły w Ciechlinie.
            Serdecznie dziękujemy naszym gościom, którzy swoją obecnością wsparli szkołę. Rodzicom za ich pracę i zaangażowanie w przygotowanie balu oraz naszym dobroczyńcom, których w tym roku było naprawdę wielu.

            DZIEKUJEMY i zapraszamy za rok.

          • Dzień Babci i Dziadka

          •         24 stycznia 2020 roku (równo rok po ubiegłorocznej uroczystości) gościliśmy w murach naszej szkoły Kochane Babcie i Cudownych Dziadków.
                        Bardzo licznie zgromadzeni Goście podziwiali przygotowane dla Nich występy artystyczne, które rozpoczęło popisowe "sto lat" zagrane przez Błażeja Wąsiewicza (trąbka) i Sylwestra Jabłońskiego (gitara). Instrumentalistów przygotowywał pan Marcin Koch.

                        Następnie na scenę weszli tancerze i tancerki z kółka tanecznego prowadzonego przez panią Katarzynę Horodecką. Ich występy były wstępem do  popisów przedszkolaków z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Ciechlinie. Żywiołowe występy najmłodszych artystów przygotowywanych przez "ciocie": Wioletę Wacyk, Aleksandrę Opałkę i Katarzynę Byliniak rozczuliły widownię.

                        Po nich na scenie pojawiła się pierwsza wokalistka - Julia Grzeszczyk - śpiewając dla Seniorów piosenkę "Lemon tree" zespołu Fool's Garden.

                        Po Julii scenę opanowały przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego prowadzonego przez panią Henrykę Opałkę. Barwne stroje, świetne i odważne występy - to najlepszy komentarz obrazujący ich występy.

                        Chwilę wytchnienia dał oglądającym występ kolejnej wokalistki - Leny Krzemińskiej. Lena przygotowała dla Babć i Dziadków przepiękną piosenkę zespołu Lady Pank "Znowu pada deszcz".

                        Punktem kulminacyjnym uroczystości były występy uczniów klas I - III poprzedzone niesamowitym duetem Amelii Wąsiewicz i Kacpra Wojtczaka, którzy zaśpiewali polską wersję słynnego przeboju Al. Bano i Rominy Power - "Felicita". Moc przepieknych życzeń, wesołe skecze i widowiskowe popisy taneczne, zostawiły niezapomniane wrażenia. Wśród tych wspaniałości nie możemy zapomnieć o występie jeszcze jednego solisty - Ksawerego Chądzyńskiego, który zaśpiewał bardzo znaną piosenkę z filmu Kraina Lodu - "Ulepimy dziś bałwana". Występy klas I - III oraz piękną scenografię przygotowały panie: Monika Łętowska, Małgorzata Salamon i Teresa Wojtczak, a nad całością techniczną czuwał jak zawsze pan Mirosław Salamon.

                        Na zakończenie, po zaśpiewaniu "Sto lat", wnuczęta złożyły Babciom i Dziadkom życzenia oraz wręczyły drobne upominki przygotowane na zajęciach techniki, pod czujnym i fachowym okiem pani Teresy Wojtczak.

                        Dzięki Rodzicom, na świętujących czekała nie tylko uczta dla ducha, ale i dla ciała - pyszny poczęstunek, kawa i herbata.

                        W imieniu naszych Seniorów dziękuję serdecznie wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom obsługi i oczywiście Dzieciom, za przygotowanie i przeprowadzenie tej pięknej uroczystości - Wojciech Ziółko

          • Jasełka w Jeziórce

          • 19 stycznia 2020 roku w kościele parafialnym w Jeziórce wystawione zostały Jasełka przygotowane przez uczniów z naszej szkoły pod kierunkiem pani Moniki Łętowskiej oraz akompaniamentem pana Wojciecha Ziółko.

            Głęboka treść inscenizacji, świetnie ukazana przez młodych aktorów, piękne "stare" kolędy i prześliczne "nowe" pastorałki bardzo spodobały się wszystkim zgromadzonym na mszy św. Za przygotowanie i przedstawienie Jasełek uczniowie otrzymali gromkie brawa i serdeczne podziękowanie od ks. prałata Wojciecha Kołakowskiego – proboszcza parafii Jeziórka.

          • Żywa lekcja muzyki

          • 22 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej szkole muzyka z Filharmonii Warszawskiej na spotkaniu z cyklu "Żywa lekcja …" Dzięki takim spotkaniom, lekcja muzyki jest atrakcyjniejsza, ale również uczniowie mogą na żywo zetknąć się z tym, czego na co dzień uczą się z książek. Często są to spektakle, w których uczniowie odgrywają role, czynnie biorąc udział w zajęciach.

            Koncerty mają na celu przede wszystkim edukację muzyczną, przybliżenie budowy instrumentów oraz bezpośrednią zabawę z muzyką. Są to zajęcia silnie angażujące uczestników. Zamiast zeszytów, książek i wykładów nauczycieli uczących tego przedmiotu, dzieci mogą zobaczyć instrumenty, a także usłyszeć ich dźwięk. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów. Artyści przedstawiają specjalnie przygotowany program dostosowany do potrzeb i możliwości percepcyjnych słuchaczy. Dziecko nie ma na co dzień kontaktu z instrumentami i żywą muzyką, a tutaj widzi jak powstaje muzyka i jak wygląda praca człowieka grającego na instrumencie.

          • Gminny Turniej Siatkarski - klasy VI i młodsi

          • 21 stycznia 2020 roku w PSP w Ciechlinie rozegrano finały gminne w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół podstawowych - rocznik 2007 i młodsi. Jak zawsze walczyły w nich drużyny ze szkół w Ciechlinie, Jeziorze, Karolewie i Kruszewie. Po rozegraniu wszystkich dwunastu meczów końcowa klasyfikacja wygląda następująco.        

            Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z PSP w Kruszewie.  Drugie miejsce zajęły reprezentantki PSP w Ciechlinie, trzecie – PSP w Jeziorze, a czwarte – PSP w Karolewie.

            Wśród chłopców klasyfikacja była minimalnie odwrócona.

            Rywalizacja szkół: I miejsce – PSP Jeziora, II miejsce – PSP Ciechlin, III miejsce – PSP Kruszew i IV miejsce PSP Karolew.

            Pamiątkowe medale dla pierwszych trzech drużyn oraz dyplomy dla każdej szkoły, wręczyli: pani Agata Grzejszczyk - Skarbnik Gminy Pniewy, pani Iwona Szymańska - Stanowisko ds. Oświaty w Gminie Pniewy oraz pan Wojciech Ziółko - dyrektor PSP w Ciechlinie.

            Nasze reprezentacje wystąpiły w składach:

            Dziewczęta: Adrianna Wójcik, Aleksandra Wojtczak, Natalia Bielacka, Karolina Pieczątkowska, Karolina Śmigowska, Wiktoria Skarzyńska, Weronika Gwiazda, Aleksandra Krasowska, Klaudia Kołacz i Julia Wierzbicka.

            Chłopcy: Mikołaj Wojtczak, Michał Wojtczak, Antoni Borkowski, Bartłomiej Adamiec, Szymon Maliszewski, Szymon Krzyżanowski, Michał Jankowski, Filip Toporowski i Franciszek Szparaga.

            Nauczyciele przygotowujący naszych zawodników to: Małgorzata Salamon, Leszek Bojaczuk i Wojciech Ziółko

          • Gminny Turniej Siatkarski - klasy VII - VIII

          •          17 stycznia 2020 roku w sali sportowej Publicznego Gimnazjum w Kruszewie, rozegrany został gminny turniej szkół podstawowych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach sportowych udział wzięły dzieci ze szkół z terenu Gminy Pniewy: PSP Ciechlin, PSP Jeziora, PSP Karolew i PSP Kruszew.

                        Impreza sportowa była bardzo emocjonująca i wyrównana. Nawet w meczach z wynikiem 2:0 walka w poszczególnych setach była bardzo wyrównana.

                        W kategorii dziewcząt turniej wygrała PSP z Ciechlina, która pokonała 2:0 PSP z Jeziory, PSP z Kruszewa 2:0  i podobnie 2:0 PSP z Karolewa. Drugie miejsce przypadło PSP z Kruszewa, która wygrała 2:1 z trzecią drużyną turnieju - PSP z Jeziory i 2:0 z czwartą PSP z Karolewa.

                        W kategorii chłopców najlepsi byli zawodnicy z PSP Kruszew, którzy wygrali 2:1 z PSP Jeziora oraz 2:0 z PSP Ciechlin i 2:0 z PSP Karolew. Drugie miejsce przypadło PSP Jeziora po wygranej 2:1 z PSP Ciechlin, która zajęła miejsce III i 2:0 z PSP Karolew. W ostatnim meczu PSP Ciechlin pokonała 2:0 PSP Karolew.

                       Indywidualnie zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczyli: pan Tomasz Góralewicz  – Radny Gminy Pniewy i pani Agata Walczak – Dyrektor PSP Kruszew.

                       Medale i dyplomy zakupiono z pieniędzy przeznaczonych na Turniej o Puchar Wójta Gminy Pniewy.

                        Zawody sędziowali oraz prowadzili swoje drużyny nauczyciele w-fu: Kinga Kowalska, Sławomir Rajter, Wojciech Ziółko i Piotr Sobociński.

                        Wszyscy uczestnicy turnieju mogli zregenerować swoje siły pijąc gorącą herbatę i jedząc smacznego pączka.

                      Drużyny z PSP Ciechlin wystąpiły w składach:

            Dziewczęta: Gabriela Wójcik, Julia Grzeszczyk, Joanna Skarzyńska, Weronika Jankowska, Natalia Krasowska, Adrianna Wójcik, Aleksandra Wojtczak i Karolina Wierzbicka.

            Chłopcy: Bartłomiej Chądzyński, Bartłomiej Witecki, Błażej Wąsiewicz, Jakub Dolina, Sylwester Jabłoński, Kacper Kołacz (kontuzjowany w pierwszym meczu), Dawid Bator, Mikołaj Wojtczak i Kamil Gaik.

            Drużyny prowadził Wojciech Ziółko.

          • Gminny Turniej Warcabowy

          • 14 stycznia 2020 roku odbył się w PSP w Karolewie Gminny Turniej Warcabowy, zaliczany do punktacji w Międzyszkolnym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Pniewy. Jak co roku spotkały się czteroosobowe zespoły z czterech gminnych szkół podstawowych: Ciechlina, Jeziory, Karolewa i Kruszewa. W tym roku po raz pierwszy od kilku lat została przełamana hegemonia warcabistów z naszej szkoły. Po zaciętej rywalizacji dziewczęta zajęły ex aequo pierwsze miejsce z taką samą ilością punktów co szkoły z Karolewa i Kruszewa. Gabriela Wójcik wygrała wszystkie mecze zajmując I miejsce, Natalia Bielacka była VI uzyskując razem 10 punktów. Niestety, tym razem chłopcy: Błażej Wąsiewicz i Dawid Bator mimo zaciętej walki uzyskali 4 punkty, co razem uplasowało naszą szkołę na czwartym miejscu, o jeden punkt za Jeziorą. Pierwsze miejsce zajęli warcabiści z Karolewa, drugi był Kruszew.

          • Wigilia szkolna

          • 20 grudnia 2019 roku, tuż przed przerwą świąteczną, uczniowie klas IV - VIII wraz z nauczycielami, spotkali się na uroczystej Wigilii na sali gimnastycznej.

            Nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń, a następnie konsumpcja specjałów przygotowanych przez rodziców klas VI - VIII. Organizacją i przygotowaniem uroczystości zajęli się sami uczniowie pod kierownictwem Samorządu Uczniowskiego.

          • Kiermasz Świąteczny w PSP w Ciechlinie

          •         15 grudnia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ciechlinie odbył się Kiermasz Świąteczny. Pomysłodawcą przedsięwzięcia było Koło Gospodyń Wiejskich w Wilczorudzie, a bardzo chętnie włączyli się do pracy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie.

                        Impreza podzielona została na dwie części. O godzinie 14.00 rozpoczęły się występy dzieci, które przedstawiły przepiękne Jasełka wg. scenariusza i reżyserii pani Moniki Łętowskiej. Na scenie pojawiło się w sumie 43 uczniów: Maria i Józef, pięciu Pasterzy, trzech Królów, trójka Dzieci, Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, Pinokio, Calineczka, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Pszczółka Maja, Starszy Pan oraz dwadzieścia jeden dziewcząt z zespołu "Ciechlińskie Aniołki". Za stronę muzyczną odpowiadali: pani Henryka Opałka i pan Wojciech Ziółko. Bardzo klimatyczną scenografię stworzyli wspólnie: pani Teresa Wojtczak, pani Małgorzata Salamon, pani Monika Łętowska i pan Mirosław Salamon. Pan Salamon był również "oświetleniowcem" i "dźwiękowcem" na całej imprezie. Część artystyczną zakończyło wspólne kolędowanie zwieńczone gromkim "Pójdźmy wszyscy do Stajenki" zaśpiewane przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego.

                        Następnie wszyscy - bardzo licznie przybyli goście - rozpoczęli "wędrówkę" po salach lekcyjnych, gdzie czekały ich kolejne atrakcje. W pierwszej sali panie z KGW Wilczoruda przygotowały stoisko ze stroikami, słodyczami i przepysznymi ciastami - wszystko domowej roboty, więc rozchodziło się jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki". Kolejna sala to królestwo pani Teresy Wojtczak, która prowadziła warsztaty robienia bombek choinkowych - brały w nich udział całe rodziny. W kuchni pani Alicja Wojtczak uczyła wszystkich zainteresowanych jak zdobić własnoręcznie upieczone pierniczki - dzieci konsumowały je na bieżąco. Na korytarzu można było zaopatrzyć się w przeróżne ozdoby choinkowe wykonane na zajęciach techniki i plastyki pod czujnym okiem pani Teresy Wojtczak i pani Małgorzaty Salamon. Kiermasz zakończył się całkowitym sukcesem.

                        Bardzo nam miło, że zaszczycili nas swoją obecnością: ks. kanonik Wojciech Kołakowski - Proboszcz Parafii Jeziórka, pan Ireneusz Szymczak - Wójt Gminy Pniewy, pan Grzegorz Sowiński - Przewodniczący Rady Gminy Pniewy, pan Ireneusz Berdyga - Radny Gminy Pniewy, pan Apoloniusz Stawicki - Prezes Stowarzyszenia Górna Jeziorka, pani Beata Stępniewska - Dyrektor PSP w Karolewie i pani Jolanta Ziółko - Zastępca Dyrektora PSP nr 1 w Grójcu.

                        Dyrekcja PSP w Ciechlinie składa gorące podziękowania pani Monice Grzeszczyk - KGW Wilczoruda i pani Alicji Wojtczak - Przewodniczącej Rady Rodziców oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie, przeprowadzenie i doprowadzenie szkoły do porządku po tej niesamowitej imprezie.

          • Umiem pływać - zakończenie projektu

          • W grudniu 2019 roku zakończony zostanie cykl zajęć współfinansowany przez Unię Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza - Umiem pływać. Projekt skierowany do młodych adeptów pływania kończy sprawdzian umiejętności pływackich trzydziestki dzieci z naszej szkoły. Sprawdzian obejmuje cztery stopnie umiejętności:

                        I stopień: Rybka

            1. Wdech - bezdech - wydech. W każdej fazie zaznaczenie - 3 do 5 powtórzeń.

            2. Wykonanie tzw. "meduzy" na piersiach i grzbiecie .

                        II stopień: Foka

            1. Wykonanie poślizgu na piersiach i grzbiecie z zaznaczoną fazą.

            2. Skok do wody. Wypłynięcie z  asekuracją i ułożenie ciała na plecach.

                        III stopień: Nurek

            1. Przepłynięcie odcinka 25 m samymi nogami do kraula na grzbiecie i kraula na piersiach z wykorzystaniem sprzętu wypornościowego.

            2. Nurkowanie w głąb z wyłowieniem kółka z dna pływalni.

                        IV stopień: Delfinek

            1. Przepłynięcie dystansu 25 m kraulem na grzbiecie bez przyborów wypornościowych.

            2. Skok do wody głębokiej, wypłynięcie i odwrócenie się na plecy, dopłynięcie do wyznaczonego miejsca.

                        Wszyscy objęci projektem wykonali swoje zadania w stopniu dobrym i bardzo dobrym. Gratulujemy i zachęcamy do pogłębiania swoich umiejętności pływackich.

            Serdeczne podziękowania składamy panu Ireneuszowi Szymczakowi - Wójtowi Gminy Pniewy za sfinansowanie autokaru dowożącego nas na Pływalnię Wodnik w Grójcu oraz paniom: Ewie Orzeszek i Małgorzacie Pawlak za opiekę nad młodymi adeptami pływania w drodze na basen i powrotnej, a także wysuszenie niezliczonej ilości mokrych główek.

          • Piernikowe Mikołajki

          •             W Mikołajki w punkcie przedszkolnym w Ciechlinie odbyły się Warsztaty Piernikowe. Wzięły w nich udział przedszkolaki, dzieci z zerówki oraz ich rodzice. Organizatorem warsztatów była rada rodziców przedszkola oraz kadra nauczycielska.

                        Wchodząc na sale, nie dało się nie poczuć unoszących się zapachów choinki, zimowej herbaty, ciast upieczonych przez mamy i świeżo upieczonych pierników. Świątecznej atmosfery dopełniały wspaniałe dekoracje oraz piękne kolędy, które słychać było w tle.
            Po rozpoczęciu warsztatów dzieci przystąpiły do dekorowania pierniczków. Radości nie było końca. Praca wzbudziła ogromne emocje.

                        W trakcie dekorowania na sali niespodziewanie pojawił się Święty Mikołaj, który poszukiwał swoich zaginionych sań. Dzieci szybciutko pokazały, że sanie stoją na scenie w sali gimnastycznej, gdzie odbywały się warsztaty. Grzecznie zaprowadziły Mikołaja do jego zguby. Potem przyszedł czas na śpiewanie piosenek i oczywiście na prezenty. A że dzieci było dużo, to Mikołaj miał ręce pełne roboty.

                        Dzieci w zamian za prezenty ofiarowały Mikołajowi pierniczki, które własnoręcznie wykonały. Gdy przyszedł czas rozstania, pięknie mu podziękowały i zrobiły sobie indywidualne zdjęcia pamiątkowe.

                        Wyjazd Mikołaja nie spowodował jednak smutku wśród dzieci. Prezes Stowarzyszenia Górna Jeziorka Apoloniusz Stawicki zagrał bowiem na harmonii. Wtedy rozpoczęło się wspólnie kolędowanie. Na zakończenie prezes opowiedział dzieciom świąteczną opowieść. (tekst zaczerpnięto z gazety Jabłonka)

          • Hangar 646

          •          6 grudnia 2019 roku w ramach szkolnych mikołajek klasy V - VIII PSP w Ciechlinie wyjechały do Warszawy na niesamowitą lekcję wychowania fizycznego. Hangar 646 na Targówku - to największy w Warszawie kompleks trampolin, torów zręcznościowych, ścianek wspinaczkowych i zjeżdżalni zgromadzonych w jednym pomieszczeniu. Pod czujnym okiem instruktorów dziewczęta i chłopcy zostali przeprowadzeni przez wszystkie atrakcje Hangaru. Musieli wykazać się sprytem, zręcznością, wytrzymałością i odwagą, aby pokonać: strefę trampolin, poduchy powietrzne, wymiatacza, ściankę wspinaczkową, tory przeszkód, zjeżdżalnie, wieżę do skoków, strefę gladiatorów czy freestyle duo. Po czterdziestu pięciu minutach niezwykle energetycznej zabawy, zmęczeni, ale bardzo z siebie zadowoleni (nikt nie nabawił się nawet najmniejszej kontuzji) lekcję wychowania fizycznego wszyscy zaliczyli na szóstkę.

                        Po zasłużonym odpoczynku cała grupa przeniosła się do Galerii Arkadia, gdzie każdy mógł zjeść coś co lubi i zaopatrzyć się w prezenty mikołajkowe. Opiekunami byli: pani Ewa Białacka, pan Andrzej Bień i pan Wojciech Ziółko.

          • Mikołajkowa wycieczka do Warszawy

          •           6 grudnia 2019 roku Uczniowie klas I - IV i Oddziału Przedszkolnego wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zaplanowano na ten dzień dwie główne atrakcje. Pierwsza z nich to zwiedzanie "Muzeum Domków dla Lalek" którego siedziba mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. Nostalgiczna wyprawa w przeszłość dla dzieci w wieku od 5 do 105 lat. Wystawy obejmują ponad 130 historycznych domków, sklepików i pokoi dla lalek, a także unikatową kolekcję zabawek sakralnych. Dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów, to niezliczona ilość godzin wspaniałej zabawy, która dawno przeminęła, ale której czar urzeka nas do dziś.

                        Drugą atrakcją dnia była wizyta w Teatrze Polskim i obejrzenie unikatowego spektaklu dla dzieci "Królowa Śniegu" wg. baśni J. Ch. Andersena. Bohaterami jest para dzieci, potem nastolatków, grana wiarygodnie przez dorosłych aktorów – Martę Kurzak i Pawła Krucza. Rzecz zaczyna się w rodzinnej wiosce, widocznej na malowanym prospekcie. Uroki natury, proste życie oparte na jasnych zasadach to krajobraz i obraz lat dziecinnych. Okruch szkła, który dostaje się do oka Kaja, zmienia jednak jego postrzeganie świata, a stąd już niedaleko do fascynacji pojawiającą się niespodziewanie Królową Śniegu, którą gra Joanna Trzepiecińska, spowita w długie białe suknie. Niedostępna, władcza i starsza od niego. Tak zresztą, jak pozostali bohaterzy spotykani przez Gerdę podczas jej wyprawy. Kaj i Gerda bowiem konfrontowani są tu ze światem dorosłych…

                        Po obejrzeniu niesamowitego widowiska nadszedł czas na drogę powrotną. Idąc przez świątecznie ustrojony Nowy Świat, nie można było obojętnie minąć Pałacu Prezydenckiego, Kolumny Zygmunta czy ogromnej choinki na Placu Zamkowym. Na tle tych pięknych miejsc zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Opiekunami były panie: Monika Łętowska, Małgorzata Salamon, Teresa Wojtczak i Henryka Opałka.

          • Mikołajki w ZSS nr 7 w Łodzi

          •            6 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 7 w Łodzi odbyła się impreza mikołajkowa. Cieszymy się z tego, gdyż społeczność naszej szkoły już po raz piąty wzięła czynny udział w jej zorganizowaniu. Dzięki zaangażowaniu się w akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” uczniów i ich rodziców, zebraliśmy mnóstwo artykułów papierniczych, farb, kredek i innych pomocy potrzebnych na zajęciach terapeutycznych.             Dziękuję w imieniu pani Bogusławy Wąsiewicz i pani Zdzisławy Jóźwiak - Dyrektor ZSS wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Tak jak w ubiegłych latach nadzór nad zbiórką prowadziła pani Monika Łętowska, której dzielnie pomagali uczniowie klasy VIII w ramach szkolnego wolontariatu.

          • Andrzejki w Ciechlinie

          • 28 listopada 2019 roku w naszej szkole było barwnie i wesoło. To dzień związany z wróżbami, przepowiedniami, mnóstwem dobrej zabawy i dobrego jedzenia. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu. W czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.

            Tym razem było podobnie, a hasłem przewodnim była "neonówka". Samorząd szkolny pod czujnym okiem pana Mirosława Salamona pięknie udekorował salę gimnastyczną. Dziewczęta zadbały o oprawę muzyczną, różne gry i zabawy w których uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły. Punktem kulminacyjnym był wybór króla i królowej balu. Królem został Szymon Krzyżanowski z klasy V, a królową pani Bożenna Malinowska. Wielkie gratulacje!

            Niezawodni Rodzice zabezpieczyli stronę kulinarną - ciasta były wyśmienite i w ogromnej ilości. Herbatę przygotowała pani Agnieszka Kwapisz. Wszystko to złożyło się na kilkugodzinną, świetną zabawę. Dziękujemy wszystkim i do spotkania za rok.

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie, Ciechlin 39
      • 48 669 00 22
      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie; Ciechlin 39; 05-652 Pniewy Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych