• Koncert Pieśni Patriotycznej

          •              8 listopada 2019 to drugi etap  obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Gminie Pniewy.  O godzinie 12.00 rozpoczął się Koncert Pieśni Patriotycznej, w którym po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego, swoje talenty prezentowały dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Pniewy.
                        W tym wzruszającym wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście: przedstawicielka Marszałka Senatu RP Weronika Piwarska, Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Radomiu Wojciech Nalberski, Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak, Przewodniczący Rady LGD „Wszyscy Razem” Marek Mikołajewski, Wójt Gminy Błędów Mirosław Jakubczak, Członek zarządu Starostwa Powiatowego w Grójcu Marzena Rosołowska, Członek zarządu LGD „Wszyscy Razem” Mariola Sitarek, ks. Wojciech Kołakowski, ks. Krzysztof Mindewicz, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Sowiński oraz dyrektorzy szkół podstawowych Beata Stępniewska, Wojciech Ziółko i Agata Walczak.  W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Rad Rodziców, Radni Gminy Pniewy oraz mieszkańcy Gminy Pniewy. (tekst zaczerpnięto ze strony Gminy Pniewy)

                        Naszą szkolę reprezentowali: Julia Grzeszczyk (A jeśli nie wrócę) z towarzyszeniem chórku: Karolina Śmigowska, Wiktoria Skarzyńska, Blanka Grzeszczyk, Klaudia Kołacz oraz grupa akompaniująca: Marcin Koch - gitara, Wojciech Ziółko - akordeon, Tomasz Gajewski - piano i Amelia Wąsiewicz - tamburino.

            Poczet sztandarowy w składzie: Błażej Wąsiewicz, Gabriela Wójcik i Weronika Jankowska.

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • Święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.

            8 listopada 2019 roku na pamiątkę wydarzeń sprzed 101 lat, uczniowie klas IV - VIII pod kierunkiem pani Ewy Białackiej i z akompaniamentem pana Wojciecha Ziółko przygotowali piękne przedstawienie. Przypomnieli w nim najważniejsze wydarzenia i postaci bohaterów narodowych związanych bezpośrednio z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Fakty historyczne bezpośrednio powiązane były ze zwykłymi rodzinami, zamieszkującymi wsie dookoła PSP w Ciechlinie. Bardzo dobrze dobrane pieśni i piosenki wykonane przez solistów i chórek szkolny, świetnie uzupełniły obraz "powstającej z popiołów" Polski.

          • Spartakiada Patriotyczna

          • W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się 7 listopada. W tym dniu wystartowała Spartakiada Patriotyczna w Gminie Pniewy, zorganizowana przez Stowarzyszanie na Rzecz Rozwoju Gminy Pniewy, w związku z otrzymanym grantem z Lokalnej Grupy Działania „Wszyscy Razem” na realizację Poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na Przedsięwzięcie nr. 2.2.1 Edukacja, aktywizacja, zachowanie dziedzictwa lokalnego, integracja lokalnej społeczności- Projekty Grantowe.  Zawody sportowe zostały przeprowadzone w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. M. M. Kolbego w Karolewie. Konkurencje sportowe zostały przeprowadzone w czterech kategoriach: dziewczęta kl. V-VI, chłopcy kl. V-VI, dziewczęta kl. VII – VIII i chłopcy kl. VII – VIII.  Dyscypliny, w jakich konkurowali młodzi sportowcy to zwis na drążku, brzuszki, tor przeszkód, wyskok z miejsca i kręcenie kółkiem hula hop.  Finał Spartakiady nastąpił 8 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie. Zwycięstwom wręczono pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody, ufundowane ze środków pochodzących z grantu. Dekoracji dokonała Prezes Zofia Rokosz, Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak oraz Weronika Piwarska, która w imieniu Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego również przekazała dzieciom specjalnie przygotowane na tę okoliczność upominki.

                                                                                                         Tekst zaczerpnięto ze strony Gminy Pniewy

            Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Skarzyńska (VI), Aleksandra Krasowska, Liliana Wojtczak, Adrianna Wójcik, Joanna Skarzyńska (VIII), Julia Grzeszczyk, Bartłomiej Adamiec, Filip Toporowski, Artur Zieleniewski, Kacper Kołacz, Błażej Wąsiewicz i Dawid Bator. Gratulujemy występów i już szykujemy się na podobne emocje za rok.

          • Piłka ręczna - finały gminne - klasy młodsze

          •          4 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruszewie, odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców klas IV - VI. Udział w nim wzięły wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Pniewy, z tym że Jeziora i Karolew nie wystawiły reprezentacji dziewcząt. Rywalizacja jak zwykle była bardzo ciekawa i emocjonująca. Wśród chłopców zakończyła się sukcesem zawodników ze szkoły w Jeziorze. Drugie miejsce przypadło chłopcom z Kruszewa. Trzecie miejsce wywalczyli chłopcy z Karolewa, a czwarte miejsce zajęli chłopcy z Ciechlina. Wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki z Kruszewa, a na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z Ciechlina.

                        Szkołę z Ciechlina reprezentowały dziewczęta: Adrianna Wójcik, Aleksandra Wojtczak, Natalia Bielacka, Joanna Skarzyńska, Aleksandra Krasowska, Liliana Wojtczak, Karolina Pieczątkowska, Julia Wierzbicka i Paulina Dębkowska oraz chłopcy: Kacper Kołacz,  Mikołaj Wojtczak, Antoni Borkowski, Michał Wojtczak, Mateusz Płużyński, Szymon Maliszewski, Bartłomiej Adamiec, Michał Jankowski i Filip Toporowski.

                        Opiekę dzieciom zapewnili nauczyciele: Kinga Kowalska, Sławomir Rajter, Wojciech Ziółko i Piotr Sobociński.

                        Zawody sędziowali: Kinga Kowalska, Piotr Sobociński i Sławomir Rajter.

            Zwycięzcy zawodów będą reprezentować gminę Pniewy na zawodach powiatowych w Grójcu.

          • Zaduszki

          • Wszystkich Świętych to święto o ponad tysiącletniej tradycji. W VIII wieku papież Grzegorz III zadecydował, że należy uczcić pamięć nie tylko męczenników, ale wszystkich tych, którzy dostali się do nieba. Od 935 roku święto to wypada zawsze 1 listopada. Tego dnia wierni wspominają w kościołach osoby święte oraz udają się na cmentarze, by zapalić znicze zmarłym członkom rodziny.

            2 listopada wypada Dzień Zaduszny - czym różni się od Wszystkich Świętych

            Dzień Zaduszny nazywany jest także Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. 2 listopada odprawiane są modlitwy za dusze zmarłych. W Kościele odprawia się wtedy modlitwy w intencji zmarłych, którzy pokutują za grzechy. Święto to zaczęło powszechnie obowiązywać w Kościele dopiero w XIII wieku. Zaduszki miały być alternatywą dla słowiańskich świąt zmarłych obchodzonych na przełomie października i listopada.

            W naszej szkole wspominamy w tym dniu zmarłych nauczycieli, uczących w Ciechlinie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

            Byłych kierowników i dyrektorów:

            Halinę Kowalską, Tadeusza Małeckiego, Emiliana Dawidka, Romana Krawczyka.

            Nauczycieli:

            Irminę Truszkiewicz, Lidię Wicińską, Leokadię Komorowską.

            Na zawsze zostaną w naszej pamięci.

          • Piłka ręczna - finały gminne klas starszych

          •         29 października 2019 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruszewie, odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców. Udział w nim wzięły wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Pniewy. Rywalizacja jak zwykle była bardzo ciekawa i emocjonująca. Zakończyła się po raz kolejny pełnym sukcesem zawodniczek i zawodników ze szkoły w Kruszewie. Drugie miejsce przypadło dziewczętom i chłopcom z Jeziory. Brązowe medale powędrowały do dziewcząt z Ciechlina i chłopców z Karolewa, a czwarte miejsce zajęły dziewczęta z Karolewa i chłopcy z Ciechlina.

                       Po zawodach wszyscy sportowcy mogli zregenerować swoje siły jedząc smaczne pączki i pijąc gorącą herbatę.

                        Szkołę z Ciechlina reprezentowały dziewczęta: Natalia Krasowska, Joanna Skarzyńska, Gabriela Wójcik, Julia Grzeszczyk, Weronika Jankowska, Adrianna Wójcik, Aleksandra Wojtczak, Natalia Bielacka i Joanna Skarzyńska oraz chłopcy: Dawid Bator, Bartłomiej Witecki, Kamil Gaik, Kacper Kołacz, Błażej Wąsiewicz, Sylwester Jabłoński, Mikołaj Wojtczak, Antoni Borkowski, Szymon Maliszewski i Bartłomiej Adamiec.

                        Medale wręczyli zawodnikom: Wójt Gminy Pniewy - p. Ireneusz Szymczak i Dyrektor PSP w Kruszewie - p. Agata Walczak.

                        Opiekę dzieciom zapewnili nauczyciele: Kinga Kowalska, Sławomir Rajter, Wojciech Ziółko i Piotr Sobociński.

                        Zawody sędziowała Natalia Dłużyńska, absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach, przed laty młodzieżowa reprezentantka Polski w piłce ręcznej, a organizatorem imprezy był nauczyciel w-fu - Piotr Sobociński.

          • Żywa lekcja przyrody - Święto pieczonego ziemniaka

          •          "Nim nadeszły jesienne słoty Gospodarze wychodzili na zagony, by rozpocząć wykopki. W skupieniu wydobywali z ziemi bulwy ziemniaków, by potem zmagazynować je w ziemiankach i kopcach. Kartofle obok zbóż stanowiły podstawę kuchni wiejskiej. By przetrwać nadchodzące zimowe miesiące mieszkańcy wsi pracowali w pocie czoła, by przygotować zapasy i ciepłą odzież."

                        Właśnie przybliżeniu tych prac poświęcona została żywa lekcja przyrody przygotowana przez panie: Henrykę Opałkę, Małgorzatę Salamon i Monikę Łętowską w PSP w Ciechlinie 24 października 2019 roku.

                        Tematem przewodnim były oczywiście "wykopki". Panie opowiadały dzieciom z klas I - III i Oddziału Przedszkolnego w jaki sposób za pomocą motyk, a później kopaczek konnych wykopywano ziemniaki. Tłumaczyły zasady ich zbioru, a następnie sortowania i przechowywania. Dzieci poznały również różne nazwy ziemniaków w zależności od rodzaju, przeznaczenia i regionu.

                        Na zakończenie nastąpiła degustacja upieczonych ziemniaków z ogniska przygotowanego przez pana Mirosława Salamona.

          • Jesienne porządki II

          •               26 października 2019 roku, tydzień po wielkich jesiennych porządkach na szkolnej działce znów wielki ruch. Kolejna piękna sobota została wykorzystana na dokończenie prac porządkowych. Jeszcze raz druhowie OSP w Ciechlinie i tatusiowie uczniów oraz przedszkolaków zebrali się aby pomóc uporządkować teren wokół szkoły.

                        Tym razem maszyny kierowane przez p. Sebastiana Skarzyńskiego i p. Jarosława Wacyka, zostały skierowane do wyrównania terenu i wycięcia krzaków wzdłuż ogrodzenia. Uprzątnięto teren wokół komórek, śmietnika i oczyszczalni. Wszystko co zbędne, zostało wywiezione na licznych pojazdach, którymi przyjechali panowie.

                        W pracach uczestniczyli: Sebastian Skarzyński, Grzegorz Sowiński, Stanisław Skarzyński, Arkadiusz Jabłoński, Michał Wojtczak, Adam Stawicki, Szymon Kowalski, Jarosław Wacyk , Marcin Kozłowski i Mirosław Salamon.

                        Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie bardzo dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia terenu przyszkolnego.

          • Pomoc dla Mai z Błędowa

          • Jak co roku nasza szkoła bierze udział w rożnych akcjach charytatywnych, niosąc pomoc potrzebującym. W tym roku przyłączyliśmy się do zbiórki korków na leczenie Mai z Błędowa. Przeznaczamy na ten cel całą ubiegłoroczną zbiórkę i to co uda nam się zgromadzić w tym roku. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zechcą nas w tym przedsięwzięciu wesprzeć. Zbiórkę prowadzimy do 20 grudnia 2019 roku.

          • Jesienne porządki w PSP w Ciechlinie

          •              19 października 2019 roku w piękny, słoneczny dzień na terenie działki Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciechlinie pojawiła się duża grupa panów, uzbrojonych w siekiery, piły i inne groźnie wyglądające narzędzia ogrodowe. To druhowie OSP w Ciechlinie i tatusiowie uczniów oraz przedszkolaków zebrali się aby pomóc uporządkować teren wokół szkoły.

                        W ruch poszły maszyny i teren szkolny zmienił się  nie do poznania. Wycięto suche gałęzie z klonów wokół ogrodzenia. Powycinano zbędne krzaki. Uprzątnięto drewno pozostałe po ubiegłorocznej przecince. Zagrabiono liście. Wszystko zostało wywiezione na licznych pojazdach, którymi przyjechali panowie.

                        W pracach uczestniczyli: Sebastian Skarzyński (+ siedem osób), Grzegorz Sowiński, Stanisław Skarżyński, Mariusz Pawlak, Grzegorz Melon, Karol Wojtczak, Piotr Jędruch, Paweł Szaszka, Norbert Skarżyński i Karol Kwapisz.

                        Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie bardzo dziękują wszystkim, którzy pięknym czynem wsparli naszą szkołę.

          • Ślubowanie I klasy

          • 14 października 2019 roku klasa I (3 dziewczynki i 4 chłopców) z PSP w Ciechlinie złożyła ślubowanie na sztandar szkoły i stała się pełnoprawną częścią jej społeczności.

            Talenty uczniów przystępujących w tym dniu do ślubowania badała i oceniała komisja, składająca się z p. Wojciecha Ziółko - dyrektora szkoły, p. Alicji Wojtczak - Przewodniczącej Rady Rodziców i p. Henryki Opałki - wychowawcy Oddziału Przedszkolnego. Młodzi adepci na uczniów musieli zdać egzamin z recytowani, śpiewania, wiadomości teoretycznych dotyczących bezpieczeństwa oraz uśmiechu w każdej sytuacj. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami nie tylko wiedzę, ale i recytatorskie oraz aktorskie talenty pierwszoklasistów. Występy zakończyły życzenia dla wszystkich nauczycieli z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej złożone przez uczennice klas IV, V, VII i VIII oraz rodziców.

            Po występach na salę gimnastyczną wprowadzono sztandar szkoły i rozpoczęło się uroczyste ślubowanie. Pani wychowawczyni – Monika Łętowska – odczytała rotę ślubowania, a wszystkie pierwszaki zgodnym chórem odpowiedziały – „Ślubujemy”! Rotę ślubowania potwierdziły własnoręcznym odciskiem palca.

            Następnie dyrektor szkoły – pan Wojciech Ziółko, długim, historycznym  ołówkiem - pasował każdego z osobna na ucznia Szkoły Podstawowej w Ciechlinie. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy otrzymał legitymację szkolną, dyplom i mały upominek.

            Najważniejsza część uroczystości zakończyła się. Na tle pięknej dekoracji zostały wykonane przez rodziców pamiątkowe zdjęcia, a po skończonej sesji fotograficznej wszyscy wyszli przed budynek szkoły, aby tradycyjnie zasadzić drzewko. Tym razem był to ostrokrzew.

            Zwieńczeniem dzisiejszego dnia był piękny tort i mnóstwo słodyczy, na które zaprosili rodzice pierwszoklasistów.

          • Szkoła jesienią

          • Bukiet liści - Ako Ros
            Kruche bukiety stoją w wazonach
            w kolorach brązu, ochry, czerwieni.
            Takie życzliwe, takie uśpione,
            czas oszukały, już ich nie zmieni.
                    Stoją dostojnie, zdobią i lato,
                    swoją urodą przypominają.
                    Ogród w bukietach skryty i oto
                    uśmiechy budzi. Można się zająć
            ich oglądaniem, wybraniem miejsca,
            na którym w końcu je ustawimy.
            Uśpione życie w trawach i w liściach,
            w owocach głogu i jarzębiny.
             

            Jesień - Kazimiera Iłłakowiczówna
            Klon krwawy i żółta lipa
            liście, listeczki sypią.
            Zrzuca je ptak lecący,
            strąca osa niechcący.
                    Wiatrowi na płacz się zbiera,
                    że liście się poniewiera;
                    chodzi dołem
                    i górą i zbiera je oburącz,
                    i płacze nad nimi deszczem,
                    po gałęziach je mokrych wiesza.
            Nic z tego ... Oczywiście.
            Potem mówią, że wiatr zrywa liście.

            Nokturn../Jan Lechoń/
            Cóż ja jestem? Liść tylko, liść, co z drzewa leci.
            Com czynił - wszystko było pisane na wodzie.
            Liść jestem, co spadł z drzewa w dalekim ogrodzie,
            Wiatr niesie go aleją, w której księżyc świeci.
                    Jednego pragnę dzisiaj: was, zimne powiewy!
                    Wiec nieś mnie, wietrze chłodny, nie pytając po co,
                    Pomiędzy stare ścieżki, zapomniane krzewy,
                    Które wszystkie rozpoznam i odnajdę nocą.
            W ostatniej woni lata, w powiewie jesieni
            Niech padnę pod strzaskany ganek kolumnowy,
            By ujrzeć te, com widział, podniesione głowy
            Wśród teraz pochylonych, zamyślonych cieni.
                    Uciszaj, srebrna nocy, całą ziemię śpiewną!
                    A ja padnę na trawę wilgotną od rosy,
                    Lub będę muskał cicho niegdyś złote włosy,
                    Których dziś już koloru nie poznałbym pewno.


            Jak nie kochać jesieni... Tadeusz Wywrocki
            Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
            Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
            Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
            Czekając na swych braci, za morze lecących.
                    Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
                    Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych.
                    Gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc,
                    Kojąc w twym słabym sercu, codzienne zgryzoty.
            Jak nie kochać jesieni, smutnej, zatroskanej,
            Pełnej tęsknoty za tym, co już nie powróci.
            Chryzantemy pobieli, dla tych, których nie ma.
            Szronem łąki maluje, ukoi, zasmuci.
                    Jak nie kochać jesieni, siostry listopada,
                    Tego, co królowanie blaskiem świec rozpocznie.
                    I w swoim majestacie uczy nas pokory.
                    Bez słowa na cmentarze wzywa nas corocznie.


            Październik - Adam Ziemianin
            Jesień po lesie chodzi się spowiadać
            Na ucho bukom szepcze coś po cichu
            I łza się kręci w oku października
            Gdy liść - za pokutę - opada po liściu
                    Dzień w noc przechodzi nie wiadomo kiedy
                    Powiązani ze sobą niewidzialnym mostem
                    I tyle smutku jest w pustych konarach
                    Gdy jesień daje swój deszczowy koncert
            Po okolicy w białych kołnierzykach
            Brzozy odchodzą - za las - samotnie
            A Matka Boska w dziurawej kapliczce
            Przez cały czas z dzieciątkiem moknie
                    Nie naprawią daszku miejscowi anieli
                    Na motorach muszą jechać na dyskotekę
                    Nie naprawią - bo już zapomnieli
                    Więc jeszcze tylko chcą przekrzyczeć jesień
            Jesień po lesie chodzi zagadkowa
            Na ucho buka śpiewa pieśń miłości
            I łza się kręci w oku października
            Bo dziś październik umiera z zazdrości
             

          • Piłka nożna - finały gminne

          •           2 października 2019 r. PSP w Kruszewie była organizatorem zawodów gminnych w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach cyklu zawodów o Puchar Wójta Gminy Pniewy.

                        Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

            Dziewczęta – I miejsce Jeziora, II miejsce Karolew, III miejsce Kruszew, IV miejsce Ciechlin.

            Chłopcy – I miejsce Jeziora, II miejsce Kruszew, III miejsce Ciechlin, IV miejsce Karolew.

                   Drużyny prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Ciechlin – Wojciech Ziółko, Jeziora – Sławomir Rajter, Karolew – Kinga Kowalska, Kruszew – Piotr Sobociński.

                   Pamiątkowe dyplomy wręczyli: Dyrektor Szkoły w Kruszewie Pani Agata Walczak – dyplomy i Wójt Gminy Pniewy Pan Ireneusz Szymczak.

                   Wszyscy zawodnicy i opiekunowie posilili się smacznymi pączkami i gorącą herbatą. Następne zawody sportowe w Kruszewie to piłka ręczna, na którą organizatorzy zapraszają w listopadzie.

          • Wycieczka do Warszawy

          •           3 października uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie wyjechali do Warszawy. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa składała się z dzieci z klas od pierwszej do czwartej . Druga zaś z młodzieży klas piątej, szóstej, siódmej i ósmej.

                      Pierwszym celem było „Pod taflą oceanu” - interaktywne kino 3D zapoznające uczniów z mieszkańcami oceanu. Sprawiło to ogromną radość. Po seansie odwiedzili grób swego patrona na Powązkach. Szczególnie zachowali się harcerze, którzy złożyli kwiaty i z innymi uczcili jego pamięć minutą ciszy. Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Królewski . Ta przepiękna budowla zainteresowała młodych i starszych uczniów. Przewodnik, który idealnie wywiązał się ze swego zadania opowiadał m.in. o arrasach i słynnych „Obiadach czwartkowych”. Ciekawa historia i wstrząsająco piękne komnaty sprawiły, że o Zamku Królewskim uczniowie i nauczyciele będą długo pamiętać. Po odjeździe ze stolicy zatrzymali się na posiłek i odpoczynek po fascynującym dniu.

                      O godzinie 17.40 autokar dostarczył wszystkich całych i zdrowych .Na twarzach uczniów można było dostrzec szeroki uśmiech. Z przekonaniem można stwierdzić, że wycieczka się udała.

          • Biegi przełajowe im. T. Małeckiego w Jeziorze

          •        27 września 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorze, odbyła się 17 edycja biegów przełajowych.

                        Na zawody przybyli zawodnicy z kilku szkół powiatu grójeckiego. Prawie setka biegaczy pojawiła się na starcie w pięciu kategoriach wiekowych. Tego roku zabrakło kilku szkół, których zawodnicy pobiegli w zawodach powiatowych w Nowym Mieście, rozgrywanych tego samego dnia.

                        Jak co roku była odpowiednia oprawa zawodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali gorący poczęstunek i spróbowali ciasta upieczonego przez rodziców. Zwycięzcy w różnych kategoriach wiekowych otrzymali atrakcyjne nagrody, medale i dyplomy. Opiekunowie otrzymali pamiątkowe statuetki. Nagrody wręczali: Wójt Gminy p. Ireneusz Szymczak, p. A. Małecka i p. doktor E. Fiszer-Nadolna.

                        Wyniki najlepszych biegaczy ze szkół gminy Pniewy dostępne są w tabeli w zakładce Sport.

                        Świetnie pobiegli również reprezentanci PSP w Ciechlinie (26 osób) walczący o punkty do Pucharu Wójta. Miejsca punktowane zajęli: Amelia Wojtczak (rocznik 2010) - 9 miejsce, Julia Wierzbicka (rocznik 2009) - 3 miejsce, Michał Jankowski (rocznik 2009) - 4 miejsce, Filip Toporowski (rocznik 2009) - 10 miejsce, Liliana Wojtczak (rocznik 2008) - 2 miejsce, Joanna Skarzyńska (rocznik 2009) - 3 miejsce, Karolina Pieczątkowska (rocznik 2008) - 4 miejsce, Paulina Dębkowska (rocznik 2008) - 5 miejsce, Aleksandra Krasowska (rocznik 2008) - 10 miejsce, Szymon Maliszewski (rocznik 2008) - 8 miejsce, Adrianna Wójcik (rocznik 2007) - 1 miejsce, Natalia Bielacka (rocznik 2007) - 5 miejsce, Antoni Borkowski (rocznik 2007) - 3 miejsce, Dawid Bator (rocznik 2006) - 5 miejsce, Błażej Wąsiewicz (rocznik 2006) - 6 miejsce, Gabriela Wójcik (rocznik 2005) - 3 miejsce, Natalia Krasowska (rocznik 2005) - 4 miejsce.

          • Gabinet stomatologiczny w Kruszewie

          •         Uprzejmie informujemy, że w Szkole Podstawowej w Kruszewie powstał gabinet Stomatologiczny. W związku z tym istnieje możliwość darmowych wizyt u lekarza stomatologa wszystkich uczniów z Gminy Pniewy na terenie Placówki w Kruszewie.

                        W Ramach Kontraktu z NFZ dzieci mogą odbyć: przegląd jamy ustnej, profilaktykę stomatologiczną (np. lakierowanie, lapisowanie, lakowanie) oraz leczenie stomatologiczne (np. opracowanie ubytku/wypełnienie). Na ww. czynności rodzic musi wyrazić pisemną zgodę.
             

          • Święto Stanisława Kostki w Jeziórce

          • Wzorem lat ubiegłych w parafii p.w. Przemienia Pańskiego w Jeziórce w dniu 18 września odbyło się święto patrona młodzieży św. Stanisława Kostki. O godzinie 9.00 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Pniewy zgromadziły się na mszy świętej. Homilię wygłosił, zaproszony specjalnie na tą okazję, ks. Kamil Falkowski z parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, który wskazał w jaki sposób godzić swoje pasje i zainteresowania z bliskością i służbą Bogu.           

                        Po zakończonej mszy odbył się piknik dla wszystkich zgromadzonych, podczas którego przedstawiciele rodziców serwowali pyszne dania z grilla, ciasta i napoje. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym lub zaprzyjaźnić się ze zwierzętami żyjącymi przy plebanii: owcami, kozami i koniem.

                        Gmina Pniewy była współorganizatorem tego wydarzenia i pokryła koszty przejazdu dzieci do kościoła oraz produktów spożywczych. Na prośbę Koła Gospodyń Wiejskich w Wilczorudzie, napoje dla dzieci zapewnił zakład Pepsico z Michrowa.

                                                                                   Tekst zaczerpnięto ze strony Gminy Pniewy.

          • Zmiany w Radzie Rodziców

          • 13 września 2019 roku na zebraniu "trójek" klasowych PSP w Ciechlinie został wybrany nowy Zarząd Rady Rodziców. Oto jego skład:

            Przewodnicząca Rady Rodziców - Alicja Wojtczak

            Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców - Małgorzata Pawlak

            Sekretarz Rady Rodziców - Anna Kozłowska

            Skarbnik Rady Rodziców - Marlena Chyła

            Członek Zarządu Rady Rodziców - Beata Łukasiak

                        Bardzo dziękujemy poprzedniemu Zarządowi: Monice Grzeszczyk, Beacie Matyjas i Renacie Skarzyńskiej za bardzo owocną dotychczasową pracę, a nowemu Zarządowi życzymy zapału, wytrwałości i równie owocnej pracy na rzecz naszej szkoły.

                                                                       Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie PSP w Ciechlinie.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

          • 2 września 2019 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole kolejny rok nauki. Po pięknych i ciepłych wakacjach wszyscy wrócili wypoczęci, pełni zapału do pracy i nauki przez kolejne 10 miesięcy. W tym roku szkolnym kadra nauczycielska będzie pracowała w składzie:

            • Wioleta Wacyk, Aleksandra Opałka, Agnieszka Kempka, Katarzyna Byliniak – Punkt Przedszkolny (trzy i czterolatki)
            • Henryka Opałka – Oddział Przedszkolny (pięcio-  i sześciolatki)
            • Małgorzata Salamon – Klasa II i klasa V, plastyka, wychowanie fizyczne
            • Teresa Wojtczak – Klasa III i klasa IV, technika, matematyka, plastyka
            • Monika Łętowska – Klasa I, religia, biblioteka
            • Zdzisław Białacki – informatyka
            • Ewa Białacka – Klasa VII, język polski
            • Andrzej Bień – Klasa VIII, matematyka, biologia, geografia, rewalidacja
            • Wojciech Ziółko – Klasa VI, wychowanie fizyczne, wychowanie do życia w rodzinie, doradztwo zawodowe, muzyka
            • Marcin Koch – Historia, wiedza o społeczeństwie, edukacja dla bezpieczeństwa
            • Leszek Bojaczuk – Religia, wychowanie fizyczne
            • Bożenna Malinowska – Język rosyjski
            • Danuta Kazała – Fizyka
            • Bożena Matyjasiak - Przyroda, chemia
            • Dominik Merski - Język angielski
            • Martyna Brzezińska – Logopeda
            • Wioleta Wacyk - Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne
            • Beata Stępniewska – Psycholog
            • Katarzyna Maciejewska – gimnastyka (Punkt Przedszkolny)
            • Mieczysław Brzeziński – rytmika (Punkt Przedszkolny)
            • Anna Makowska – warsztaty przyrodnicze (Punkt Przedszkolny)
            • Magdalena Andziak – język angielski (Punkt Przedszkolny)
            • Paulina Wróbel – zajęcia karate
            • Katarzyna Horodecka – zajęcia taneczne
            • Mariusz Berdyga – kółko szachowe

            W klasach I – VIII uczyć się będzie 77 uczniów. Oddział Przedszkolny liczy 21 dzieci, a Punkt Przedszkolny 26 trzy, cztero i pięciolatków.

              • Spotkanie z rodzicami: ubezpieczenie, składka komitetowa, herbata, obiady, obuwie na zmianę, Przedszkole – 9 września godz. 16.00
              • Konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły –XVI edycja
              • Konkurs na Najlepszego Ucznia Szkoły – 16 rok
              • Turniej o Puchar Wójta – kontynuacja.
              • Sprawdzić stan zaopatrzenia w podręczniki szkolne i przybory. Wnioski o stypendium szkolne i 300+ składa się w Urzędzie Gminy w Pniewach
              • W dniach 3 – 6 września zbierać legitymacje szkolne do podbicia
              • Przydział kluczy do szafek na korytarzu – Jeżeli ktoś nie będzie dostawał do haczyków na ubrania – zamienimy na szafkę dolną.
              • Zakaz opuszczania terenu szkoły dla osób oczekujących na autobus bez zgody nauczyciela dyżurującego.
              • Zajęcia logopedyczne – środa od 1000
              • Spotkania z psychologiem środa od 1155 do 1430
              • Zajęcia taneczne czwartek na szóstej lekcji grupa młodsza, na siódmej lekcji grupa starsza
              • Parkujemy na parkingu szkolnym
              • Punkt Przedszkolny – od 1 września 2019 r. do Oddziału Przedszkolnego (Zerówki) chodzą dzieci sześcioletnie i pięcioletnie.
              • Wszystkie osiągnięcia uczniów, ważniejsze wydarzenia, sprawozdania z imprez szkolnych i środowiskowych oraz ogłoszenia zamieszczamy na naszej stronie szkolnej WWW.ciechlin.edupage.org.pl do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
              • Pracujemy na dzienniku elektronicznym – LIBRUS SYNERGIA. Kody uczniów i opiekunów są takie same jak w roku ubiegłym. Spotkania w klasach:

            - OP            - Henryka Opałka – s. nr 12

            - klasa I      - Monika Łętowska - s. nr 5

            - klasa II     - Małgorzata Salamon – s. nr 1

            - klasa III    - Teresa Wojtczak – s. nr 2

            - klasa IV    - Teresa Wojtczak - s. nr 2 (po powrocie p. Aleksandra Chyziak)

            - klasa V     - Małgorzata Salamon - s. nr 1

            - klasa VI    - Wojciech Ziółko – s. nr 11

            - klasa VII   - Ewa Białacka – s. nr 10

            - klasa VIII  - Andrzej Bień - s. nr 3

            - PP        - Wioleta Wacyk, Aleksandra Opałka, Agnieszka Kempka – s. nr 13

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie, Ciechlin 39
      • 48 669 00 22
      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie; Ciechlin 39; 05-652 Pniewy Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych